Proč si vybrat Sportex?

Recenze, příběhy a hodnocení prutů Sportex slovenskými a českými rybaři

 

Proč Sportex? Rozdíl poznáte již při prvním dotyku. Po prvním náhození a první zdolávačce už víte, že SPORTEX je vaše srdcovka. Množství slovenských a českých rybářů vlastní kvalitní pruty této legendární německé značky, která v roce 2019 slaví 70 let na trhu. To je už něco!
 

Začátky značky Sportex sahají do roku 1949. Značka se zrodila v německém přístavu Hamburk. První pruty byly ze sklolaminátu, ale už zanedlouho Sportex jako první a jediný začal vyrábět pruty z uhlíkových vláken. Nastala obrovská poptávka po SPORTEX a více než 80% anglických kaprových prutů bylo vyráběných z blanku Sportex. Příběh značky Sportex je o největších rybách, legendárních rybářích a o mechanickém čarodějnictví s nejmodernějšími materiály jako kevlar, bór, zylon, které jsou běžné ve Formule 1, v kosmických lodích a raketoplánech. Doslova revoluci způsobil nově vyvinutý Graphenon!Investovat do prutů Sportex je jistější než investice v bance.

Důkazem jsou i vaše reference, hodnocení a zkušenosti s pruty Sportex.
 


Dávid Kukumberg 

dávid kukumberg

cítil jsem každý kamínek na dně a také opatrný kopanec

Sportex mi tak učaroval, že dnes nemám v ruce nic jiného než Sportex:

➡ Davidova sbírka Sportex prutů zahrnuje přívlačové udice Sportex Absolut 240 20g, Sportex Instict 270 20g, Sportex Carboflex Turbo 210 35g, Sportex Black Pearl 270 40g a 240 60g a sumcové pruty Sportex Team Waller Fun. Sbírku plánuje dále rozšiřovat.


Přečtěte si Davidovu celou recenzi »»»

 

 

 

Andrea Kováčová  

andrea kováčová


Mám dost prutů, ale ani jeden není tak dobrý jako Sportex Nova Twitch Heavy. Je to pevná a kvalitní udice. Víceméně je na trolling, ale ráda s ní vláčím, protože konečně nemám problém nahrazovat se 100g návnadami. Teď mi už může skočit 120cm ryba a vím, že prut vydrží.
 


Přečtěte si Andreinu celou recenzi »»»

 

 

 

Martin Vondra  

martin vondra
 


Již 4 - 5 let vlastním prut Sportex Absolut - model v délce 210cm s vrhací zátěží 10-30g. Ze své, dá se říct mnohaleté zkušenosti, již vím, že z vody se pomocí tohoto prutu dá vytáhnout cokoliv - od dřevěné klády, sumcových zátěží na ukotvení bójky, chomáče přervaných silonu až po opravdu kapitální úlovky ryb.


Přečtěte si Martinovu celou recenzi »»»

 

 

 

 

Jaroslav Sámela  

vedoucí sekce LRU - přívlač a vícenásobný mistr světa v LRU - přívlač
 

jaroslav sámela

➡ Asi před 15 lety se mi dostal do rukou prut Sportex KEV PIKE. Ačkoli jeho název jej předurčuje pro lov štik, já jsem na něj hned první sezónu ulovil několik sumců s délkou přes jeden metr, přičemž největší měřil 156 cm. Už tehdy jsem zjistil, jakou zbraň mám v ruce!

➡ Jaroslav loví již více než 20 let sumce, hlavatky (tajmeny), sibiřské štiky a pstruhy doma a v zahraničí. 
 

 

Přečtěte si Jaroslavovu celou recenzi »»»

 

 

 

Soňa Predná 

soňa predná


S pruty Sportex Competition Carp jsem opravdu velmi spokojená. Dokážu s nimi nahodit do větších vzdáleností a po 
zaseknutí ryby mají dobrou pružnost,
což mi pomáhá při zdolávání větších ryb. 
Tyto pruty každému mohu jen doporučit.
 

Přečtěte si Soninu celou recenzi »»»
 

 

 


Paľo Pačky Pavlík 

paľo pavlík


 Lovím převážně 95% na tekoucích vodách a zbytek na stojatých vodách. Prut Sportex Black Arrow jsem zkoušel v silném proudu Dunaje a také na řece Sáva, kde je podobný silný proud při určité výšce vody. A musím říci, že Black Arrow je vynikající udička na lov v extrémních podmínkách.

FUJI Alconite-K očka, sedlo navijáku FUJI VSS, korková rukojeť dokonale sedí v ruce a výborně se drží. Při vláčení cítit i ty nejmenší klepnutí do nástrahy. Prut používám z břehu a také při lovu z člunu.
 


Přečtěte si Pačkyho celou recenzi »»»

 

 


 

Ján Zselenák

ján zselenák


Prut Sportex FBC Carp používám více než 20 let. První dojmy byly úžasné. Na tu dobu tenoučký blank, kaštanová barva a nadčasový design. Prut byl navíc dost lehký. Byl jsem na své klenoty opravdu pyšný. Ještě dnes se pamatuji na svou první rybu na Sportex.
 

Přečtěte si Janovu celou recenzi »»»
 


 


Jaro Haššo, mistr v LRU Feeder testoval pruty Sportex Xclusive Feeder

Sportex přináší v roce 2019 nové pruty v segmentu feederových prutů, sérii Xclusive Feeder. Testování v silném toku Madunického kanálu se nevyhnuly feeder pruty Xclusive Medium Feeder (90 - 160g) a Xclusive Medium Heavy Feeder (100-190g). Náročnému testu je podrobil mistr Slovenska v LRU Feeder, Jaro Haššo.


Viz test prutů Xclusive Medium Heavy Feeder (100-190g) »» 

 

Viz test prutů Xclusive Medium Feeder (90 - 160g) »» 

 

 

 

RTV Extra: Jak silné jsou pruty Sportex? Otestovali jsme je!

V speciálním vysílání Rybářské Televize jsme se podívali na to, co všechno dokáže vydržet jedna z nejdůležitějších součástí rybářské výbavy, a to prut. Odolá extrémním úhlem ohýbání, které jsme uměle vyvolali prostřednictvím důmyslně upraveného stroje, ten nejkvalitnější prut ze všech? Máme na mysli přívlačový prut Absolut legendární značky Sportex, která letos slaví své 70. jubileum.


Podívejte se na to »»»

 

Sportex se tedy ukázal jako spolehlivý partner pro každou situaci ! Ještě nevěříte?


Přesvědčte se »»»

 

 


Tak jako v životě, též při lovu velkých ryb se musíte opřít o spolehlivého partnera. A Sportex takým partnerem je. 


Sportex prut je pro Vás, když

  • chcete kvalitní, pevný a zároveň velmi citlivý prut, o který se můžete bez obav opřít při adrenalinovém zdolávání kapitálních úlovků a se kterým současně rozpoznáte i ten nejjemnější záběr,
  • hledáte spolehlivého partnera na své toulky k vodě!

 


Proč ještě váháte?

Prut Sportex je to správné řešení. Protože,

 

 

  • milióny rybářů po celém světě jsou s pruty Sportex spokojení desítky let,


Výrobce rybářských prutů Sportex působí na trhu již více než 70 let. Za tuto dobu si pruty Sportex zakoupilo miliony rybářů po celém světě a můžeme tvrdit, že mnozí z nich předali své pruty následujícím generacím rybářů. Pokud dokáže jedna značka takto dlouho vydržet na trhu s tím, že zákazníci jsou maximálně spokojeni, tak to je už opravdu něco!

Výsledek: Vaše spokojenost s prutem Sportex je zaručena! Miliony spokojených rybářů na celém světě jsou důkazem.

 

  • Sportex neustále postupuje vpřed v oblasti vývoje materiálů používaných při výrobě prutů,


Jako první začali vyrábět blanky z uhlíkových vláken. Kevlar, bór, zylon jsou běžně používané při stavbě vesmírných lodí, raketoplánů či Formule 1. Doslova revoluci způsobil Graphenon! Pruty Sportex jsou tak pevné, lehké, odolné vůči nárazu a zlomení. Pruty - díky použitým materiálům - jsou individuálně přizpůsobeny pro konkrétní druh rybolovu (aj rychlostí své akce).


Výsledek: Investicí do prutu Sportex investujete do kvality - kdo jiný se může pochlubit, že má prut ze stejného materiálu, jako jsou vyrobené kosmické lodě?

 

  • Při výrobě prutů využívá Sportex nejmodernější technologické postupy,


Díky inovativní technologii splétání uhlíkových vláken (Sportex HT Cross Winding process) jsou blanky Sportex neuvěřitelně lehké a rychlé, velmi citlivé a současně pevné, silné a odolné. Sportex Helicore blank je mistrovským kouskem v oblasti výroby rybářských prutů.
 

Výsledek: Při nahazování pocítíte skutečný rozdíl - vibrace se dramaticky sníží, čímž ušetříte až 20% energie - což vede k delším a přesnějším hodem!

 

  • Sportex je garantem kvality,


Sportex při výrobě prutů používá nejen ty nejkvalitnější materiály, technologii, ale také velmi kvalitní komponenty, které prošly důslednou kontrolou - originální FUJI sedla navijáku, FUJI očka, přírodní korek nejvyšší kvality AAA, odolnou DUPLON rukojeť, ...
 

Výsledek: Můžete si byt jistý, že investujete do 100% kvality.

 

  • Jen Sportex vám dá 10-letú záruku,

Sportex si za svými pruty 100% stojí! Každý prut Sportex je jedinečný a po jeho registrovaní dostanete 10-letou záruku na blank. Kdo jiný vám nabídne záruku 10 let?


Výsledek: 10-letá záruka na prut! Třeba ještě něco dodat?

 

 


Vyberte si ten svůj prut Sportex :


Jste kaprař?  ➡ Kaprové pruty Sportex

Jste feederista? ➡ Feeder pruty Sportex

Jste prívlačiar?
Přívlačové pruty Sportex,
Pruty Sportex na ul přívlač


Věnujete se lovu sumců ➡ Sumcové pruty Sportex

Věnujete se muškaření? ➡ Muškařské pruty Sportex

Věnujete se lovu na plovák? ➡ Matchové pruty Sportex

Věnujete se mořskému rybolovu? ➡ Pruty Sportex na mořesportex zubáč

 

Užitečné linky
 

Historie značky Sportex

Recenze Sportex prutů

Sportex Tour Česko-Slovensko 2019