Proč si vybrat Sportex?

Recenze, příběhy a hodnocení prutů Sportex slovenskými a českými rybaři

 

Proč Sportex? Rozdíl poznáte již při prvním dotyku. Po prvním náhození a první zdolávačce už víte, že SPORTEX je vaše srdcovka. Množství slovenských a českých rybářů vlastní kvalitní pruty této legendární německé značky, která v roce 2019 slaví 70 let na trhu. To je už něco!
 

Začátky značky Sportex sahají do roku 1949. Značka se zrodila v německém přístavu Hamburk. První pruty byly ze sklolaminátu, ale už zanedlouho Sportex jako první a jediný začal vyrábět pruty z uhlíkových vláken. Nastala obrovská poptávka po SPORTEX a více než 80% anglických kaprových prutů bylo vyráběných z blanku Sportex. Příběh značky Sportex je o největších rybách, legendárních rybářích a o mechanickém čarodějnictví s nejmodernějšími materiály jako kevlar, bór, zylon, které jsou běžné ve Formule 1, v kosmických lodích a raketoplánech. Doslova revoluci způsobil nově vyvinutý Graphenon!Investovat do prutů Sportex je jistější než investice v bance.

Důkazem jsou i vaše reference, hodnocení a zkušenosti s pruty Sportex.
 

dávid kukumberg

Sportex mi tak učaroval, že dnes nemám v ruce nic jiného než Sportex.

Dávid Kukumberg
 

Davidova sbírka Sportex prutů zahrnuje přívlačové udice Sportex Absolut 240 20g, Sportex Instict 270 20g, Sportex Carboflex Turbo 210 35g, Sportex Black Pearl 270 40g a 240 60g a sumcové pruty Sportex Team Waller Fun. Sbírku plánuje dále rozšiřovat.

Přečtěte si Davidovu celou recenzi »»»

andrea kováčová

Mám dost prutů, ale ani jeden není tak dobrý jako Sportex Nova Twitch Heavy. Je to pevná a kvalitní udice. Teď mi už může skočit 120cm ryba a vím, že prut vydrží.

Andrea Nuna Kovač
 Přečtěte si Andreinu celou recenzi »»»

 

martin vondra


Již 4 - 5 let vlastním prut Sportex Absolut. Z vody se pomocí tohoto prutu dá vytáhnout cokoliv - od dřevěné klády, sumcových zátěží na ukotvení bójky, chomáče přervaných silonu až po opravdu kapitální úlovky ryb.

Martin Vondra
 

Přečtěte si Martinovu celou recenzi »»»

jaroslav sámela

Asi před 15 lety se mi dostal do rukou prut Sportex KEV PIKE. Ačkoli jeho název jej předurčuje pro lov štik, já jsem na něj hned první sezónu ulovil několik sumců s délkou přes jeden metr, přičemž největší měřil 156 cm. Už tehdy jsem zjistil, jakou zbraň mám v ruce! 

Jaroslav Sámela , vedoucí sekce LRU - přívlač a vícenásobný mistr světa v LRU - přívlač

Přečtěte si Jaroslavovu celou recenzi »»»

 

soňa predná

S pruty Sportex Competition Carp jsem opravdu velmi spokojená. Dokážu s nimi nahodit do větších vzdáleností a po zaseknutí ryby mají dobrou pružnost, což mi pomáhá při zdolávání větších ryb. Tyto pruty každému mohu jen doporučit.

Soňa PrednáPřečtěte si Soninu celou recenzi »»»

paľo pavlík

Lovím převážně 95% na tekoucích vodách a zbytek na stojatých vodách. Prut Sportex Black Arrow jsem zkoušel v silném proudu Dunaje a také na řece Sáva, kde je podobný silný proud při určité výšce vody. A musím říci, že Black Arrow je vynikající udička na lov v extrémních podmínkách.

Pavol Pačky Pavlík


Přečtěte si Pačkyho celou recenzi »»»

 

ján zselenák

Prut Sportex FBC Carp používám více než 20 let. První dojmy byly úžasné. Na tu dobu tenoučký blank, kaštanová barva a nadčasový design. Prut byl navíc dost lehký. Byl jsem na své klenoty opravdu pyšný. Ještě dnes se pamatuji na svou první rybu na Sportex.

Ján Zselenák

 

Přečtěte si Janovu celou recenzi »»»

 

Více recenzí

SPORTEX zde »»»

 

Tak jako v životě, též při lovu velkých ryb se musíte opřít o spolehlivého partnera. A Sportex takým partnerem je. 


Sportex prut je pro Vás, když

  • chcete kvalitní, pevný a zároveň velmi citlivý prut, o který se můžete bez obav opřít při adrenalinovém zdolávání kapitálních úlovků a se kterým současně rozpoznáte i ten nejjemnější záběr,
  • hledáte spolehlivého partnera na své toulky k vodě!

 


Proč ještě váháte?

Prut Sportex je to správné řešení. Protože,

  • milióny rybářů po celém světě jsou s pruty Sportex spokojení desítky let,


Výrobce rybářských prutů Sportex působí na trhu již více než 70 let. Za tuto dobu si pruty Sportex zakoupilo miliony rybářů po celém světě a můžeme tvrdit, že mnozí z nich předali své pruty následujícím generacím rybářů. Pokud dokáže jedna značka takto dlouho vydržet na trhu s tím, že zákazníci jsou maximálně spokojeni, tak to je už opravdu něco!

Výsledek: Vaše spokojenost s prutem Sportex je zaručena! Miliony spokojených rybářů na celém světě jsou důkazem.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

  • Sportex neustále postupuje vpřed v oblasti vývoje materiálů používaných při výrobě prutů,


Jako první začali vyrábět blanky z uhlíkových vláken. Kevlar, bór, zylon jsou běžně používané při stavbě vesmírných lodí, raketoplánů či Formule 1. Doslova revoluci způsobil Graphenon! Pruty Sportex jsou tak pevné, lehké, odolné vůči nárazu a zlomení. Pruty - díky použitým materiálům - jsou individuálně přizpůsobeny pro konkrétní druh rybolovu (aj rychlostí své akce).

Výsledek: Investicí do prutu Sportex investujete do kvality - kdo jiný se může pochlubit, že má prut ze stejného materiálu, jako jsou vyrobené kosmické lodě?

  • Při výrobě prutů využívá Sportex nejmodernější technologické postupy,


Díky inovativní technologii splétání uhlíkových vláken (Sportex HT Cross Winding process) jsou blanky Sportex neuvěřitelně lehké a rychlé, velmi citlivé a současně pevné, silné a odolné. Sportex Helicore blank je mistrovským kouskem v oblasti výroby rybářských prutů.
 

Výsledek: Při nahazování pocítíte skutečný rozdíl - vibrace se dramaticky sníží, čímž ušetříte až 20% energie - což vede k delším a přesnějším hodem!

  • Sportex je garantem kvality,


Sportex při výrobě prutů používá nejen ty nejkvalitnější materiály, technologii, ale také velmi kvalitní komponenty, které prošly důslednou kontrolou - originální FUJI sedla navijáku, FUJI očka, přírodní korek nejvyšší kvality AAA, odolnou DUPLON rukojeť, ...
 

Výsledek: Můžete si byt jistý, že investujete do 100% kvality.

  • Jen Sportex vám dá 10-letú záruku,

Sportex si za svými pruty 100% stojí! Každý prut Sportex je jedinečný a po jeho registrovaní dostanete 10-letou záruku na blank. Kdo jiný vám nabídne záruku 10 let?


Výsledek: 10-letá záruka na prut! Třeba ještě něco dodat?

 

Rybářské pruty na dlouhé hody - testy

SPORTEX TESTY
 

Zajímá vás, jaké rybářské pruty nebo jaké rybářské navijáky jsou nejvhodnější, pokud chcete dosahovat dlouhé hody? Tak se určitě podívejte na naše testy v nahazování do dálky ZDE.

 

Dnes vám predstavujeme

Novinka: Baterky s náklady na nabíjecí cyklus 0,16 €

Novinka: Baterky s náklady na nabíjecí cyklus 0,16 €

V naší nabídce naleznete lithiové baterie Perfektium a lithium-železofosfátové akumulátory LiFePO4 s náklady 0,16€ na nabíjecí cyklus. Skladem, odesíláme ihned.
Letní kolekce oblečení GEOFF Anderson

Letní kolekce oblečení GEOFF Anderson

Oblíbená značka outdoorového oblečení GEOFF Anderson vás v létě zaodeje do špičkových novinek. Lehké a odolné kalhoty a šortky Roxxo, prodyšné košile Zulo 2 s dlouhými/krátkými rukávy a kalhoty ZipZone2 odolné  bodnutí hmyzu s odnímatelnou dolní částí naleznete již v prodeji.
 
Tip měsíce: Polarizační brýle Expert

Tip měsíce: Polarizační brýle Expert

Polarizační sluneční brýle EXPERT můžete používat při rybolovu, řízení, na toulkách přírodou, při jízdě na kole... Zajistí profesionální ochranu vašich očí. K brýlím Expert tvrdé pouzdro s karabinou a čistící hadřík zdarma.
Competition Carp CS-4 - najobľúbenejší kaprový prút s 10 ročnou zárukou

Competition Carp CS-4 - najobľúbenejší kaprový prút s 10 ročnou zárukou

Competition Carp CS-4 - nejoblíbenější kaprový prut s 10 letou zárukou

Kaprové prury Competition CS-4: ucelená řada kaprových prutů s 10 letou zárukou od 3249Kč s testem v dohodoch 157m. V nabídce naleznete 2 dílné a 3 dílné kaprové pruty, Breakout pruty - jediné teleskopické pruty s 10 letou zárukou, Stalker pruty a Spod pruty.

Většina prutů má velké nahazovací první očko 50mm (SIC) a také velké koncové očko 16mm což je výborné pro daleké hody. Kvalitní blank ve spojení s velkými kvalitními SIC očky předurčuje kaprové pruty Competition i na daleké hody. Tento předpoklad se také potvrdil v testech rybářské TV, kde bylo dosaženo délky hodů více než 150m!!!

Sportex Catapult CS-4 Carp 3,6m 3,25lbs

Sportex Catapult CS-4 Carp 3,6m 3,25lbs

Všichni dobře znáte pruty Sportex Catapult Carp CS-3. A vím, že každý, kdo tento prut vlastní, je s ním maximálně spokojen. Ale! Přišlo něco, na co se dlouho čekalo, a to něco je nová generace prutů SPORTEX CATAPLUT CARP CS-4. To, co bylo super, je nyní ještě lepší, lehčí, rychlejší a silnější. A věřte mi, vím, co píšu - je to TOPKA 😊
Sportex Invictus 3,6m 3,25lbs

Sportex Invictus 3,6m 3,25lbs

Pruty Invictus jsem už měl možnost testovat a jak sami už víte, byl jsem s nimi maximálně spokojen. Zda to byl model ve 3 lbs verzi nebo model na daleké hody 3,9m a 3,75lbs. Teď se mi dostal do rukou prut Invictus v délce 3,6m a vrhací zátěži 3,25lbs.