Nakupní rádce

Jaký nahazovací sonar vybrat?

Jaký nahazovací sonar vybrat?

Sonary jsou dnes pro rybáře opravdu skvělým pomocníkem. Díky nim dokážete i přesně určit krmné místo. Proč byste se měli rozhodnout zařadit do své rybářské výbavy nahazovací sonar?

Jaký rybářský bivak vybrat

Jaký rybářský bivak vybrat

Bivak je neodmyslitelnou součástí pohodlné rybačky v případě vícedenních rybářských výprav. Poskytuje ochranu před deštěm, větrem, chladem, ale i teplem. Slouží jako prostor pro odpočinek, či uskladnění potravin a rybářské výbavy.

Jak vybrat jigové háčky

Jak vybrat jigové háčky

Technika rybolovu přívlač si u nás získává stále více fanoušků. Navozuje nepřetržitý adrenalin v těle, protože jsme stále v kontaktu s nástrahou a tzv. kopanec může přijít opravdu v každém okamžiku.

Jak vybrat ten správný háček na lov?

Jak vybrat ten správný háček na lov?

V první řadě, si musíme uvědomit, že rybolov není jen o tom, kde a na co lovíme. Nesmírně důležitou součástí každé úspěšné rybačky je naše montáž. Byl jsem svědkem mnoha případů, kdy rybář přišel o kapitální úlovek právě kvůli špatně uvázanému háčku nebo nevhodně zvoleném tvaru a velikosti háčku. A po tomto opravdu netouží žádný z nás.

Jaký stojan na pruty vybrat

Jaký stojan na pruty vybrat

Pokud nejste ortodoxní prívlačiar, muškař nebo nelovíte vysloveně pouze z člunu, určitě ve své výbavě potřebujete nástroj, do kterého uložíte nahozené pruty. Tímto nástrojem jsou stojany na pruty. Bez nich se na rybaření neobejdete. Pro jaké stojany na udice se však rozhodnout?

Jaký vlasec vybrat na sumce

Jaký vlasec vybrat na sumce

Sumec je naše největší a nejsilnější ryba, a proto, pokud se vybereme na tohoto dravce, třeba věnovat i výběru vlasce velkou pozornost. Jaké silony vybrat na sumce? Jaké šňůry? Je na sumce lepší vlasec nebo šňůra?

Jaký kaprařský naviják vybrat?

Jaký kaprařský naviják vybrat?

Tak tato otázka vrtá v hlavě nejednomu rybáři. Trh nabízí nepřeberné množství těchto "strojů". Webové stránky a pulty rybářských prodejen jsou jich plné. Výrobci se předhánějí v technických inovacích, počtu ložisek, kapacitě cívky, rychlosti převodu a v neposlední řadě i designu.

Jaký kaprařský vlasec vybrat

Jaký kaprařský vlasec vybrat

Odpověď na tuto rybáři často kladenou otázku nelze přesně specifikovat, a to z jediného důvodu. Záleží totiž, na jaký druh rybačky budete vlasec používat. Je rozdíl, zda lovíte na plovák v blízkosti břehu, nebo zda vyvážíte své nástrahy na velké vzdálenosti.

Jaký feeder prut vybrat

Jaký feeder prut vybrat

Stále více rybářů začíná věnovat nejjemnější rybolovné technice, a to lovu na feeder. Není se co divit, feeder je univerzálním způsobem lovu ryb - můžete s ním lovit prakticky všechny druhy ryb na stojatých i tekoucích vodách. I zde platí, že výběr prutu nelze podceňovat.

Jaký přívlačový naviják vybrat

Jaký přívlačový naviják vybrat

Jaké přívlačové navijáky si vybrat na lov dravců? Víme, že výběr přívlačového navijáku je přizpůsoben požadavkům cílové ryby. Když lovíme z člunu nebo z pobřeží, velikost cívky navijáku přizpůsobujeme délce hodů a samozřejmě druhu lovené ryby. A co dál?

Jaký sumcový prut vybrat

Jaký sumcový prut vybrat

Sumec je bezpochyby nejsilnější ryba, jaká se dá u nás ulovit, a proto je důležité vědět, jaký sumcový prut vybrat z bohaté nabídky na rybářském trhu.

Jaký naviják vybrat na lov sumců

Jaký naviják vybrat na lov sumců

Lov krále našich hlubin vyžaduje kvalitní silové nářadí. Jaké navijáky byste si měli na sumce vybrat? A kdy zvolit naviják a kdy multiplikátor? Poradíme vám i v této dilemě.

Jaký podběrák vybrat

Jaký podběrák vybrat

To není jen otázka z dlouhé chvíle. Rybářský podběrák je totiž zákonem stanovena pomůcka během lovu, bez které nemůžete lovit. To znamená, každý rybář musí mít během lovu u sebe rybářský podběrák. Otázkou je, jaký podběrák si třeba vybrat?

Jaký přívlačový prut vybrat

Jaký přívlačový prut vybrat

Výběr Vláčecí prutu závisí od stylu rybolovné techniky, které se chceme věnovat. Velké rozdíly jsou mezi pruty, které používáme na horské potoky, vyžadujúcí speciály o délce 180 cm. Na velké řeky nebo přehrady, po případě na lov sumce používáme ty nejtěžší pruty velkých gramáží z nabídky.

Jakou zavážecí loďku vybrat?

Jakou zavážecí loďku vybrat?

Zavážecí (vyvážecí) loďky se stále více stávají nepostradatelnou součástí rybářské výbavy nejednoho rybáře. Uvažujete i vy o investování do Vyvážecí loďky? No nejste si zcela jistý při výběru Zavážecí loďky? Poradíme vám.

Jaký rybářský člun vybrat

Jaký rybářský člun vybrat

Uvažujete o investování do rybářského člunu? Předtím než přistoupíte ke koupi rybářského člunu, pro jeho správný výběr byste měli zohlednit následujících pět kritérií, které vám pomohou zodpovědět, jaký člun je pro vás vhodný.
Jaký kaprařský prut vybrat

Jaký kaprařský prut vybrat

Tuto otázku si pokládá mnoho rybářů. Jedni v tom mají jasno, druzí mají z toho nepřeberného množství prutů nabízených trhem chaos. Nejjednodušší je požádat o radu obchodníka. Skutečně fundovaný prodejce vám dle vašich požadavků vybere nejlepší možnou alternativu.