SPORTEX

Milí rybáři,

pokud jste si již zakoupili nebo se chystáte zakoupit pruty značky Sportex, tak vám blahopřejeme k správné volbě. Již více než 70 let ručí značka Sportex za prvotřídní kvalitu rybářských prutů, které vydrží celý váš život. Pro zajištění těchto nároků se rybářské pruty Sportex podrobují nejpřísnějším kontrolám kvality.

Všechny pruty se vyrábějí z těch nejhodnotnějších materiálů s nejvyšší přesností a zručností. Z těchto důvodů výrobce nabízí desetiletou záruku na všechny blanky (za předpokladu odborného zacházení). Všechny přídavné složky, jako jsou kroužky, sedlo navijáku, korková ručka atd. podléhají běžným zákonným záručním dobám. Pokud se vyskytne nečekaně vada na vašem prutu Sportex, spojte se urychleně s vaším odborným prodejcem rybářských potřeb z důvodu včasného řešení problému (přineste s sebou poškozený rybářský prut a doklad o koupi).

 

sportex prúty - test

 

 

Sportex - když pokroková technologie slouží vášni

Žádný jiný prut na světě se nedá porovnat se Sportex pruty. Díky silným inovacím a unikátní technologii si mezi rybáři na celém světě vybudovali pruty Sportex legendární pověst. Už dlouhá desetiletí jsou synonymem pro spolehlivost a dokonalost řemeslného zpracování a symbolem kvality a dlouhé životnosti.

 

Čím jsou pruty SPORTEX takové unikátní?


SPORTEX pruty nejsou obyčejné řadové pruty

Každý prut je jedinečný, a to i v rámci stejné série. Pruty jsou přesně upraveny na délku, správnou akci a všechny komponenty tak, aby vyhovovaly konkrétní požadavku na zátěž a vzdálenost, kterou očekáváte od prutu při nahazování.

 

SPORTEX - to jsou pruty bez kompromisů

Každý, kdo chce být světovým lídrem, si nemůže dovolit kompromis, ale jen TOP kvalitu pro maximální užitek. Mezi standardy prutů Sportex patří:
 • vodítka a kroužky FUJI, držáky navijáku FUJI,
 • přírodní korek v prémium třídě AAA,
 • blank odolný vůči opotřebení - Duplon nejvyšší stupeň,
 • speciální lak - pružný a odolný proti nárazu
   

Každý SPORTEX prut je výsledkem dlouholetých praktických zkušeností a inovačního technického know-how

Technické znalosti výrobce SPORTEX v oblasti prutů narůstaly v průběhu desetiletí. V padesátých letech jsme se proslavili medovou barvou a laminátovým blanku, díky kterým jsme dosáhli několik rekordů ve vzdálenosti a přesnosti. Když přišel na trh inovativní materiál z uhlíkových vláken, byli jsme mezi prvními, který využili svůj potenciál pro výrobu rybářských prutů. Díky vlastnímu SPORTEX HT- křížové technologii vinutí blanku jsou naše pruty jedinečné v kombinaci pevnosti, lehkosti a rychlosti.sportex helicore blank
 

 

SPORTEX stojí za svými pruty - garantuje 10letou záruku!

Postupy při kontrole kvality splňují nejvyšší možné požadavky, ať už se jedná o výběr materiálů a specifických komponentů pro pruty, ale i důslednou kontrolu během výrobního procesu prutů. Každý SPORTEX prut je dokonalým řemeslnických dílem a jako jediný výrobce prutů na světě garantuje SPORTEX 10-letou záruku na blank.
 


Jádrem každého SPORTEX rybářského prutu jsou správně vybrané vlákna a inovačně zpracované uložení vláken

SPORTEX používá jen nejnovější a nejkvalitnější uhlíková vlákna pro své blanky, které pocházejí od předních výrobců. Znalostmi a dovednostmi ve výrobě a vývoji dosáhly specifickou směs nejrůznějších materiálů, jako jsou například vysoce modulované uhlíková vlákna - kevlaru, bóru nebo Zylo jejich spojením. Využívají tak výhody jednotlivých vláknitých materiálů, jako je například pevnost v ohybu, pevnost v tahu, lehkost, odolnost proti nárazu, rychlost a odolnost proti rozbití v optimální kombinaci. A výsledek? Pruty jsou přizpůsobeny individuálně a každý je určen specificky pro konkrétní druh rybaření nebo rybářskou techniku ​​s rychlou akcí, typickou jen pro SPORTEX.
 

 

SPORTEX - technologie budoucnosti

Sportex Helicore®Blank je mistrovským dílem ve výrobě prutů s ještě lepšími vlastnostmi ve všech směrech. Nová technologie je výsledkem precizního patentovaného procesu navíjení SPORTEX HT Cross. Současně se přihlíží i na využití nejnovějších materiálů a výrobních technologií. Výsledek: neuvěřitelně snadné a rychlé blanky - jsou citlivější, ale současně i stejně silné a přímo nezničitelné. Používají je miliony rybářů na celém světě pod značkou SPORTEX. Tyto rybářské pruty od SPORTEX jsou lepší než jakýkoli jiný běžný blank, používaný v dnešní době. Při nahazování budete jednoznačně cítit rozdíl: Vibrace se dramaticky sníží, čímž ušetříte až 20% energie - což vede k delším a přesnějším nadhozem.


 

 

 


 

Akce prutů

Rychlé a individuálně navržené pruty s akcí tak, aby dokonale splňovaly požadavky konkrétní techniky rybaření:

 

sportex - akce prutu - extra fast / fast

Extra rychlá:
Blank se ohýbá převážně v horní třetině špičky. Prut má silnou kostru.

 • Citlivá detekce
 • Výkonný na daleké hody

Rychlá
Celý úsek špičky se flexibilně ohne. Sekce spodní nabízí silnou kostru

 • Citlivá detekce
 • Výkonný na daleké hody
sportex - akce prutu - medium fast / medium

Středně rychlá:
Prut se ohýbá od špičky téměř až do středu blanku. Spodní část má silnou kostru

 • Přesné a kontrolované hody též na delší vzdálenosti
 • Možné použít na daleké hody

Střední:
Prut se ohýbá od jeho špičky až dolů do středu blanku. Spodní část má silnou kostru.

 • Přesné a kontrolované hody též na delší vzdálenosti
 • Možné použít na daleké hody
sportex - akce prutu - slow medium / slow

Středně pomalá:
Blank se ohýbá od jeho špičky skoro až k části rukojeti.

 • Velmi vyvážený a nejlepší pro boj s velkou rybou
 • Vynikající pro tlumení velkých výpadů

Pomalá:
Blank se rovnoměrně ohýbá od jeho špičky až k rukojeti a je poměrně měkká.

 • Velmi vyvážený a nejlepší pro boj s velkou rybou
 • Vynikající pro tlumení velkých výpadů

 

Dnes vám predstavujeme

Stáhněte si nový katalog Sportex 2024

Stáhněte si nový katalog Sportex 2024

Pozor, fanoušci Sportexu, v prodeji jsou už novinky pro sezónu 2024. Vysněné pruty si z nich vyberou nejen kapraři, feederisté ale i milovníci lovu dravých ryb. Prozkoumejte nabídku prutů Sportex 2024 v největším katalogu technických parametrů rybářských prutů s QR kódy na videa. Katalog si můžete také zdarma stáhnout.
Feeder pruty Sportex Xclusive Feeder RS-2 Heavy Distance

Feeder pruty Sportex Xclusive Feeder RS-2 Heavy Distance

Chcete nahazovat z feederového prutu na vzdálenost delší než 150 metrů? Troufáte si na největší ryby? Pak je to prut, který musíte mít ve své výbavě. SPORTEX XCLUSIVE RS-2 HEAVY Distance. Již jeho název napovídá, že se jedná o prut pro nejtěžší situace a pro největší extrémy.

Kaprové pruty Sportex Competition CS-5 Breakout

Kaprové pruty Sportex Competition CS-5 Breakout

V roce 2023 mě neuvěřitelně překvapil prut SPORTEX Competition BREAKOUT CS-4. Rok 2024 nám však přinesl novinku v podobě prutu Competition BREAKOUT CS-5. A řeknu vám, že změny, které byly na prutu provedeny, ho posunuly zase o krok dopředu. Jedná se o prut, který je poloteleskopický. To znamená, že spodní část je teleskopická. Prut je navržen tak, aby měl co nejmenší přepravní rozměry.

Kaprové pruty Sportex Competition CS-5 3,6m 3lbs 3-diel

Kaprové pruty Sportex Competition CS-5 3,6m 3lbs 3-diel

Většina z nás používá dvoudílné pruty, ale Sportex nabízí také třídílné pruty pro ty, kteří potřebují kratší velikosti přívlače. Jedním z nich je třídílná verze Competition CS-5.

Kaprové pruty Sportex Competition CS-5 3,6m 3lbs

Kaprové pruty Sportex Competition CS-5 3,6m 3lbs

Pruty Competition se již dlouho těší velké oblibě mezi rybáři. Během testování jsem s nimi dělal všechno možné a nechápal jsem, co všechno tyto pruty dokážou. A jak jde čas a vývoj kupředu, nastal čas, aby pruty Competition dostaly svého následovníka, a tím je Competition CS-5.

Feeder pruty Sportex Xclusive Feeder RS-2 Medium Light

Feeder pruty Sportex Xclusive Feeder RS-2 Medium Light

Dalším novým prutem pro rok 2024 je Xclusive feeder RS-2 MEDIUM LIGHT. Je určen pro lov do 80 metrů a menší řeky, kde není tak silný proud. Řekl bych, že je to takový univerzální feederový prut pro každého.